  • ISC1812RQ8R2K
ISC1812RQ8R2K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812RQ8R2K
HK JDW NO:
873-ISC1812RQ8R2K
Datasheet:
ISC1812RQ8R2K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812RQ8R2K
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    292mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    820mOhm Max
  • Max DC Current
    292mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    292mA
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm