  • ISC1812RX2R2K
ISC1812RX2R2K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812RX2R2K
HK JDW NO:
873-ISC1812RX2R2K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ISC1812RX2R2K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812RX2R2K
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ISC-1812
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Molded Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    390mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    460mOhm Max
  • Max DC Current
    390mA
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm