  • ISPLSI 2032A-80LTN48I
ISPLSI 2032A-80LTN48I
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032A-80LTN48I
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032A-80LTN48I
Package:
48-LQFP
Description:
5V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000A Series ISPLSI 2032 5V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032A-80LTN48I Overview
This network has 32macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).The item is packaged with 48-LQFP.There are 32 I/Os on the board.The device is programmed with 48 terminations.Its terminal position is QUAD.A voltage of 5V is used as the power supply for this device.It belongs to the family [0].Ideally, the chip should be packaged by Tray.It operates with the operating temperature of -40°C~85°C TA to ensure its reliability.Surface Mountshould be used for mounting the chip.As part of the ispLSI? 2000Aseries, it is a type of FPGA.There are 48pins on the chip.This device can also display [0].According to the ISPLSI 2032, its related parts can be found.As a building block for digital circuits, there are 1000gates.There are 8 logic elements or blocks present.This device runs on 5Vvolts of electricity.5.5Vrepresents the maximal supply voltage (Vsup).There should be a higher supply voltage (Vsup) than 4.5V.clock frequency should not exceed [0].
ISPLSI 2032A-80LTN48I Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
48 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2032A-80LTN48I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032A-80LTN48I CPLDs applications.
  • Code converters
  • Power up sequencing
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Protection relays
  • Address decoding
  • Power Meter SMPS
  • Voltage level translation
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • Storage Cards and Storage Racks
  • Page register
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032A-80LTN48I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2000
  • Series
    ispLSI® 2000A
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    ISPLSI 2032
  • Pin Count
    48
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Number of I/O
    32
  • Clock Frequency
    57MHz
  • Number of Gates
    1000
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    NO
  • Voltage Supply - Internal
    4.5V~5.5V
  • Delay Time tpd(1) Max
    15ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm