  • ISPLSI 2032E-225LT48
ISPLSI 2032E-225LT48
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032E-225LT48
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032E-225LT48
Package:
48-LQFP
Description:
3.3/55V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000E Series ISPLSI 2032 5V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032E-225LT48 Overview
32 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.48-LQFPis the package in which it resides.The device is programmed with 32 I/O ports.48terminations are programmed into the device.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.It is powered by a voltage of 5V volts.It belongs to the family [0].Trayis the packaging method.In order to ensure the reliability of the device, it is designed to operate at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.This type of FPGA is a part of the ispLSI? 2000E series.In this chip, the 48pins are programmed.This device is also capable of displaying [0].The ISPLSI 2032indicates that its related parts can be found.1000gates are devices that serve as building blocks for digital circuits.There are 8 logic elements/blocks.This device runs on 3.3/55Vvolts of electricity.Supply voltage (Vsup) reaches a maximum of 5.25V.It should be possible for Vsup to exceed 4.75Vat the supply voltage.clock frequency should not exceed [0].
ISPLSI 2032E-225LT48 Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
48 pin count
3.3/55V power supplies
ISPLSI 2032E-225LT48 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032E-225LT48 CPLDs applications.
  • POWER-SAVING MODES
  • Custom shift registers
  • Code converters
  • Handheld digital devices
  • USB Bus
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Programmable power management
  • DDC INTERFACE
  • Reset swapping
  • LED Lighting systems
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032E-225LT48
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2000
  • Number of Terminations
    48
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Additional Feature
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Pin Count
    48
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    3.3/55V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    167MHz
  • Propagation Delay
    5.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    3.5ns
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm