  • LC4032V-5TN48I
LC4032V-5TN48I
advertisement
Manufacturer No:
LC4032V-5TN48I
HK JDW NO:
477-LC4032V-5TN48I
Datasheet:
LC4032V-5TN48I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4032 48 Pin 227.27MHz 3.3V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4032V-5TN48I Overview
There are 32 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.It is embedded in the 48-LQFP package.It is equipped with 32I/O ports.The termination of a device is set to [0].Its terminal position is QUAD.The device is powered by a voltage of 3.3V volts.It is included in Programmable Logic Devices.Trayshould be used to package the chip.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is recommended that Surface Mountholds the chip in place.The FPGA belongs to the ispMACH? 4000V series.48pins are programmed on the chip.It is also possible to find YESwhen using this device.The LC4032shows its related parts.A digital circuit is built using 800gates.Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].EEPROM is adopted for storing data.This device is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].In this case, the maximum supply voltage is 3.6V.With a minimal supply voltage of [0], it operates.This logic element/block contains 2logic elements.There are 144 Programmable I/Os.There can be 227.27MHz frequency achieved.A total of 4dedicated inputs are available for the purpose of detecting input signals.As a fundamental building block, there are 36 logic elements/cells.
LC4032V-5TN48I Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
48 pin count
48 pins
LC4032V-5TN48I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4032V-5TN48I CPLDs applications.
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Discrete logic functions
  • DDC INTERFACE
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • POWER-SAVING MODES
  • I/O expansion
  • Timing control
  • Page register
  • Cross-Matrix Switch
  • Power Meter SMPS
Step5Bar-code shipping tag
LC4032V-5TN48I
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    227.27MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    11.8mA
  • Number of I/O
    32
  • Nominal Supply Current
    11.8mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Number of Gates
    800
  • Number of Programmable I/O
    144
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm