  • LC4032ZE-5TN48I
LC4032ZE-5TN48I
advertisement
Manufacturer No:
LC4032ZE-5TN48I
HK JDW NO:
477-LC4032ZE-5TN48I
Datasheet:
LC4032ZE-5TN48I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000ZE Series LC4032 48 Pin 277.78MHz 1.8V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4032ZE-5TN48I Overview
Currently, there are 32 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.It is contained in package [0].As a result, it has 32 I/O ports programmed.The device is programmed with 48 terminations.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.A voltage of 1.8Vprovides power to the device.This part is included in Programmable Logic Devices.Package the chip by Tray.To ensure its reliability, the operating temperature is set to [0].Mount the chip by Surface Mount.As part of the ispMACH? 4000ZEseries, it is a type of FPGA.There are 48 pins on the chip.When using this device, YESis also available.The LC4032can be used to identify its related parts.In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].For storing data, it is recommended to use [0].This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.The 48pins are designed into the board.In this case, the maximum supply voltage is 1.9V.A minimum supply voltage of 1.7V is required for it to operate.You can achieve 277.78MHzfrequencies.It has 4dedicated inputs for detecting input signals.There are 2 logic elements/cells to form a fundamental building block.
LC4032ZE-5TN48I Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
48 pin count
48 pins
LC4032ZE-5TN48I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4032ZE-5TN48I CPLDs applications.
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • Complex programmable logic devices
  • Page register
  • Boolean function generators
  • Address decoding
  • USB Bus
  • Multiple Clock Source Selection
  • Voltage level translation
  • Portable digital devices
  • Configurable Addressing of I/O Boards
Step5Bar-code shipping tag
LC4032ZE-5TN48I
    Select All
  • Turn On Delay Time
    5.8 ns
  • Voltage Supply - Internal
    1.7V~1.9V
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    48
  • Weight
    9.071791g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000ZE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    277.78MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V