  • LC4064ZC-75MN132C
LC4064ZC-75MN132C
advertisement
Manufacturer No:
LC4064ZC-75MN132C
HK JDW NO:
477-LC4064ZC-75MN132C
Package:
132-LFBGA, CSPBGA
Datasheet:
LC4064ZC-75MN132C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000Z Series LC4064 132 Pin 178.57MHz 1.8V 132-LFBGA, CSPBGA
Purchasing and Inquiry
LC4064ZC-75MN132C Overview
This network has 64macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).The product is contained in a 132-LFBGA, CSPBGA package.The device is programmed with 64 I/Os.There are 132 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.The power supply voltage is 1.8V.There is a part included in Programmable Logic Devices.Trayshould be used for packaging the chip.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.The ispMACH? 4000Zseries FPGA is one of these types.With 132pins programmed, the chip is ready to use.This device is also capable of displaying [0].There are related parts in [0].The supply voltage should be maintained at 1.8V for high efficiency.For data storage, EEPROMis adopted.The electronic part is mounted by Surface Mount.This board has 132 pins.With a maximum supply voltage of [0], it operates.A minimum supply voltage of 1.7V is required for it to operate.There are a total of 4 logic elements or blocks.A total of 484programmable I/Os are available.It is possible to achieve a frequency of 178.57MHz.To detect the status of input signals, there are 10dedicated inputs.Fundamental building blocks consist of 36logic elements/cells.
LC4064ZC-75MN132C Features
132-LFBGA, CSPBGA package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
132 pin count
132 pins
LC4064ZC-75MN132C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4064ZC-75MN132C CPLDs applications.
  • Preset swapping
  • DDC INTERFACE
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Power Meter SMPS
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • DMA control
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Parity generators
  • Power up sequencing
Step5Bar-code shipping tag
LC4064ZC-75MN132C
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    132-LFBGA, CSPBGA
  • Number of Pins
    132
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    132
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    178.57MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    1.7V~1.9V
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    8mm
  • Width
    8mm