  • LC4064ZE-4TCN100C
LC4064ZE-4TCN100C
advertisement
Manufacturer No:
LC4064ZE-4TCN100C
HK JDW NO:
477-LC4064ZE-4TCN100C
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LC4064ZE-4TCN100C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000ZE Series LC4064 100 Pin 1.8V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4064ZE-4TCN100C Overview
There are 64 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.It is contained in package [0].The termination of a device is set to [0].This electrical part has a terminal position of QUADand is connected to the ground.Power is provided by a supply voltage of 1.8V volts.There is a part in the family [0].Trayshould be used for packaging the chip.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].Chips should be mounted by Surface Mount.In FPGA terms, it is a type of ispMACH? 4000ZEseries FPGA.It is also possible to find YESwhen using this device.You can find its related parts in the [0].If high efficiency is to be achieved, the supply voltage should be maintained at [0].The electronic part is mounted by Surface Mount.100pins are included in its design.There should be a lower maximum frequency than 241MHz.Fundamental building blocks consist of 4logic elements/cells.
LC4064ZE-4TCN100C Features
100-LQFP package
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
100 pins
LC4064ZE-4TCN100C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4064ZE-4TCN100C CPLDs applications.
  • Code converters
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Power up sequencing
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Complex programmable logic devices
  • Protection relays
  • PLC analog input modules
  • I2C BUS INTERFACE
  • Custom shift registers
Step5Bar-code shipping tag
LC4064ZE-4TCN100C
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000ZE
  • Number of Terminations
    100
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    LC4064
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Operating Supply Current
    2mA
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Number of Logic Elements/Cells
    4
  • Max Frequency
    241MHz
  • Voltage Supply - Internal
    1.7V~1.9V