  • LC4128B-75TN100C
LC4128B-75TN100C
advertisement
Manufacturer No:
LC4128B-75TN100C
HK JDW NO:
477-LC4128B-75TN100C
Datasheet:
LC4128B-75TN100C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000B Series LC4128 100 Pin 2.5V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128B-75TN100C Overview
There are 128 macro cells, which are cells in a mobile phone network that provides radio coverage served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).It is contained in package [0].This device has 64 I/O ports programmed into it.There are 100 terminations programmed into the device.This electrical component has a terminal position of 0.The power source is powered by 2.5Vvolts.It is included in Programmable Logic Devices.The chip should be packaged by Tray.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.The FPGA belongs to the ispMACH? 4000B series.A chip with 100pins is programmed.If you use this device, you will also find [0].According to the LC4128, its related parts can be found.The supply voltage should be maintained at 2.5V for high efficiency.For storing data, it is recommended to use [0].In this case, it is mounted by Surface Mount.There are 100pins on it.A voltage of 2.7V is the maximum supply voltage for this device.Initially, it requires a voltage of 2.3Vas the minimum supply voltage.8logic blocks/elements are present.There are 484 Programmable I/Os.The maximal frequency should be lower than 333MHz.Input signals are detected by 4dedicated inputs.
LC4128B-75TN100C Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4128B-75TN100C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128B-75TN100C CPLDs applications.
  • High speed graphics processing
  • Battery operated portable devices
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Random logic replacement
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • Interface bridging
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Storage Cards and Storage Racks
  • INTERRUPT SYSTEM
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
Step5Bar-code shipping tag
LC4128B-75TN100C
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Nominal Supply Current
    12mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Organization
    4 DEDICATED INPUTS, 92 I/O
  • Max Frequency
    333MHz
  • Number of Programmable I/O
    484
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm