  • LC4128V-10T128I
LC4128V-10T128I
advertisement
Manufacturer No:
LC4128V-10T128I
HK JDW NO:
477-LC4128V-10T128I
Package:
128-LQFP
Datasheet:
LC4128V-10T128I
Description:
0.4mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4128 125MHz 3.3V 128-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128V-10T128I Overview
There are 128 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.In the 128-LQFPpackage, you will find it.There are 92 I/Os on the board.There is a 128terminations set on devices.The terminal position of this electrical component is QUAD.A voltage of 3.3V is used as the power supply for this device.This part is included in Programmable Logic Devices.It is recommended to package the chip by Tray.The device operates at a temperature of -40°C~105°C TJin order to ensure its reliability.Mount the chip by Surface Mount.It belongs to the ispMACH? 4000Vseries of FPGAs.There are 128pins on the chip.It is also possible to find YESwhen using this device.According to the LC4128, its related parts can be found.In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].In order to store data, EEPROMis used.The electronic part is mounted by Surface Mount.With a maximum supply voltage of [0], it operates.A minimum supply voltage of 3V is required for it to operate.There is a maximum frequency of 125MHz.Input signals are detected using 4dedicated inputs.As a fundamental building block, there are 8 logic elements/cells.
LC4128V-10T128I Features
128-LQFP package
92 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
128 pin count
LC4128V-10T128I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128V-10T128I CPLDs applications.
  • Complex programmable logic devices
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • Cross-Matrix Switch
  • Programmable power management
  • USB Bus
  • LED Lighting systems
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • ROM patching
  • POWER-SAVING MODES
  • Multiple DIP Switch Replacement
Step5Bar-code shipping tag
LC4128V-10T128I
  • Package / Case
    128-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    125MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
    128
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Number of I/O
    92
  • Nominal Supply Current
    12mA
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm