  • LC4128V-5TN100C
LC4128V-5TN100C
advertisement
Manufacturer No:
LC4128V-5TN100C
HK JDW NO:
477-LC4128V-5TN100C
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LC4128V-5TN100C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4128 100 Pin 227.27MHz 3.3V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128V-5TN100C Overview
This network has 128macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).It is contained in package [0].The device has 64inputs and outputs.The termination of a device is set to [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.A voltage of 3.3V is used as the power supply for this device.It is a part of family [0].Ideally, the chip should be packaged by Tray.In order to ensure the reliability of the device, it is designed to operate at a temperature of [0].Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispMACH? 4000Vseries contain this type of chip.Chips are programmed with 100 pins.When using this device, YEScan also be found.According to the LC4128, its related parts can be found.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].It is recommended to store data in [0].A Surface Mountis mounted on this electronic component.It is designed with 100 pins.In this case, the maximum supply voltage is 3.6V.With a minimal supply voltage of [0], it operates.There are 8 logic elements/blocks.The frequency that can be achieved is 227.27MHz.A total of 10dedicated inputs are available for detecting the status of input signals.Basic building blocks have 540logic elements.
LC4128V-5TN100C Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4128V-5TN100C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128V-5TN100C CPLDs applications.
  • Interface bridging
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • DDC INTERFACE
  • Power Meter SMPS
  • Programmable polarity
  • POWER-SAVING MODES
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Programmable power management
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
Step5Bar-code shipping tag
LC4128V-5TN100C
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    YES
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    227.27MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Number of I/O
    64
  • Nominal Supply Current
    12mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Turn On Delay Time
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    540
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm