  • LC4128ZE-7TCN100C
LC4128ZE-7TCN100C
advertisement
Manufacturer No:
LC4128ZE-7TCN100C
HK JDW NO:
477-LC4128ZE-7TCN100C
Datasheet:
LC4128ZE-7TCN100C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000ZE Series LC4128 100 Pin 1.8V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128ZE-7TCN100C Overview
Currently, there are 128 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.It is contained in package [0].As a result, it has 64 I/O ports programmed.The device is programmed with 100 terminations.The terminal position of this electrical component is QUAD.The power supply voltage is 1.8V.This part is in the family [0].The chip should be packaged by Tray.It operates with the operating temperature of 0°C~90°C TJ to ensure its reliability.Mount the chip by Surface Mount.This type of FPGA is a part of the ispMACH? 4000ZE series.Additionally, this device is capable of displaying [0].The LC4128indicates that related parts can be found.Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].In this case, Surface Mountis used to mount the electronic component.The device is designed with pins [0].This logic block consists of 8logic elements.It should be below 200MHzat the maximal frequency.
LC4128ZE-7TCN100C Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
100 pins
LC4128ZE-7TCN100C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128ZE-7TCN100C CPLDs applications.
  • Page register
  • DMA control
  • Digital systems
  • Bootloaders for FPGAs
  • Programmable power management
  • Custom state machines
  • Power automation
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Address decoding
  • Power up sequencing
Step5Bar-code shipping tag
LC4128ZE-7TCN100C
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000ZE
  • Part Status
    Active
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    LC4128
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Operating Supply Current
    2mA
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Max Frequency
    200MHz
  • Voltage Supply - Internal
    1.7V~1.9V