  • LC4256C-5T100I
LC4256C-5T100I
advertisement
Manufacturer No:
LC4256C-5T100I
HK JDW NO:
477-LC4256C-5T100I
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LC4256C-5T100I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4256 100 Pin 1.8V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4256C-5T100I Overview
A mobile phone network consists of 256macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).The product is contained in a 100-LQFP package.There are 64 I/Os programmed in it.The termination of a device is set to [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.An electrical supply voltage of 1.8V is used to power it.The part is included in Programmable Logic Devices.As a result, it is packaged as Tray.During operation, the operating temperature is kept at -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispMACH? 4000Cseries contain this type of chip.A chip with 100pins is programmed.This device can also display [0].There are related parts in [0].High efficiency requires a voltage supply of [0].In general, it is recommended to store data in [0].This device is mounted by Surface Mount.There are 100 pins embedded in the device.It operates at a maximum supply voltage of 1.95V volts.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.It should be below 322MHzat the maximal frequency.There are 10 dedicated inputs used to detect the status of input signals.An elementary building block consists of 16logic elements/cells.
LC4256C-5T100I Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4256C-5T100I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256C-5T100I CPLDs applications.
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • DMA control
  • Dedicated input registers
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Code converters
  • Boolean function generators
  • Handheld digital devices
  • Power Meter SMPS
  • Discrete logic functions
Step5Bar-code shipping tag
LC4256C-5T100I
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LC4256
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    2.5mA
  • Number of I/O
    64
  • Nominal Supply Current
    2.5mA
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    16
  • Max Frequency
    322MHz
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm