  • LC4256V-10T176I
LC4256V-10T176I
advertisement
Manufacturer No:
LC4256V-10T176I
HK JDW NO:
477-LC4256V-10T176I
Package:
176-LQFP
Datasheet:
LC4256V-10T176I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4256 176 Pin 125MHz 3.3V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4256V-10T176I Overview
There are 256 macro cells, which are cells in a mobile phone network that provides radio coverage served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).176-LQFPis the package in which it resides.There are 128 I/Os on the board.It is programmed that device terminations will be 176 .This electrical part is wired with a terminal position of QUAD.Power is supplied by a voltage of 3.3V volts.It is included in Programmable Logic Devices.Package the chip by Tray.Ensure its reliability by operating at [0].Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.The FPGA belongs to the ispMACH? 4000V series.It has 176pins programmed.When using this device, YEScan also be found.Its related parts can be found in the [0].For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].In general, it is recommended to store data in [0].The electronic part is mounted by Surface Mount.The 176pins are designed into the board.A voltage of 3.6V is the maximum supply voltage for this device.A minimum supply voltage of 3V is required for it to operate.There are a total of 16 logic elements or blocks.This can be achieved at a frequency of 125MHz.To detect input signals, there are 4 dedicated inputs.In order to form a fundamental building block, there are 36 logic elements or cells.
LC4256V-10T176I Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4256V-10T176I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256V-10T176I CPLDs applications.
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • State machine control
  • Multiple Clock Source Selection
  • POWER-SAVING MODES
  • Interface bridging
  • Pattern recognition
  • Storage Cards and Storage Racks
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • DMA control
  • Digital designs
Step5Bar-code shipping tag
LC4256V-10T176I
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    176
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    125MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12.5mA
  • Number of I/O
    128
  • Nominal Supply Current
    12.5mA
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    16
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    24mm
  • Width
    24mm