  • LC4256V-75T100I
LC4256V-75T100I
advertisement
Manufacturer No:
LC4256V-75T100I
HK JDW NO:
477-LC4256V-75T100I
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LC4256V-75T100I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4256 100 Pin 178.57MHz 3.3V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4256V-75T100I Overview
This network has 256macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).In the 100-LQFPpackage, you will find it.The device is programmed with 64 I/O ports.It is programmed to terminate devices at [0].This electrical component has a terminal position of 0.There is 3.3V voltage supply for this device.It is a part of the family [0].As a result, it is packaged as Tray.Ensure its reliability by operating at [0].Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.As part of the ispMACH? 4000Vseries, it is a type of FPGA.There are 100 pins on the chip.It is also possible to find YESwhen using this device.Its related parts can be found in the [0].In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].In order to store data, EEPROMis used.Surface Mountis used to mount this electronic component.The pins are [0].This device operates at a voltage of 3.6V when the maximum supply voltage is applied.A minimum supply voltage of 3V is required for this device to operate.This logic block consists of 16logic elements.There are 48 Programmable I/Os.You can achieve 178.57MHzfrequencies.There are 36logic blocks (LABs) that make up its basic building block.A total of 10dedicated inputs are available for detecting the status of input signals.
LC4256V-75T100I Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
100 pin count
100 pins
36 logic blocks (LABs)
LC4256V-75T100I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256V-75T100I CPLDs applications.
  • Field programmable gate
  • State machine control
  • DMA control
  • Storage Cards and Storage Racks
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Software-driven hardware configuration
  • Voltage level translation
  • Parity generators
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • Interface bridging
Step5Bar-code shipping tag
LC4256V-75T100I
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    178.57MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12.5mA
  • Number of I/O
    64
  • Nominal Supply Current
    12.5mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Programmable I/O
    48
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    36
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    16
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm