  • LC4384C-35TN176C
LC4384C-35TN176C
advertisement
Manufacturer No:
LC4384C-35TN176C
HK JDW NO:
477-LC4384C-35TN176C
Package:
176-LQFP
Datasheet:
LC4384C-35TN176C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4384 176 Pin 1.8V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4384C-35TN176C Overview
384 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.It is part of the 176-LQFP package.This device has 128 I/O ports programmed into it.There is a 176terminations set on devices.This electrical part is wired with a terminal position of QUAD.An electrical supply voltage of 1.8V is used to power it.The part is included in Programmable Logic Devices.Package the chip by Tray.The device operates at a temperature of 0°C~90°C TJin order to ensure its reliability.Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.The ispMACH? 4000Cseries comprises this type of FPGA.The chip is programmed with 176 pins.This device can also display [0].The LC4384shows its related parts.In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].Data is stored using [0].In this case, Surface Mountis used to mount the electronic component.There are 176 pins embedded in the device.With a maximum supply voltage of [0], it operates.In order for it to operate, a supply voltage of 1.65Vis required.A total of 44 Programmable I/Os are available.It is recommended not to exceed 322MHzin terms of frequency.Input signals are detected using 4dedicated inputs.In order to form a fundamental building block, there are 24logic elements/cells.
LC4384C-35TN176C Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4384C-35TN176C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384C-35TN176C CPLDs applications.
  • Bootloaders for FPGAs
  • Voltage level translation
  • I2C BUS INTERFACE
  • Interface bridging
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Programmable polarity
  • Digital designs
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • Pattern recognition
Step5Bar-code shipping tag
LC4384C-35TN176C
    Select All
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    LC4384
  • Pin Count
    176
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    3.5mA
  • Number of I/O
    128
  • Nominal Supply Current
    3.5mA
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    3.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    24
  • Max Frequency
    322MHz
  • Number of Programmable I/O
    44
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    384
  • JTAG BST
    YES
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    3.5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V