  • LC4384V-75T176I
LC4384V-75T176I
advertisement
Manufacturer No:
LC4384V-75T176I
HK JDW NO:
477-LC4384V-75T176I
Datasheet:
LC4384V-75T176I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4384 176 Pin 178.57MHz 3.3V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4384V-75T176I Overview
There are 384 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.It is embedded in the 176-LQFP package.The device is programmed with 128 I/Os.Terminations of devices are set to [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.The power supply voltage is 3.3V.It is a part of the family [0].Package the chip by Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.It belongs to the ispMACH? 4000Vseries of FPGAs.176pins are programmed on the chip.This device can also display [0].According to the LC4384, its related parts can be found.In order to maintain high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].It is recommended to store data in [0].Surface Mountmounts this electronic component.A total of 176pins are provided on this board.In this case, the maximum supply voltage is 3.6V.Initially, it requires a voltage of 3Vas the minimum supply voltage.There are 24 logic elements or blocks present.A total of 44programmable I/Os are available.There is 178.57MHz frequency that can be achieved.The status of input signals is determined by 4dedicated inputs.As a fundamental building block, there are 36 logic elements/cells.
LC4384V-75T176I Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4384V-75T176I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384V-75T176I CPLDs applications.
  • Power up sequencing
  • Custom shift registers
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Dedicated input registers
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Digital designs
  • State machine control
  • Programmable polarity
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • USB Bus
Step5Bar-code shipping tag
LC4384V-75T176I
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    178.57MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    13.5mA
  • Nominal Supply Current
    13.5mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Number of Programmable I/O
    44
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    24
  • Height Seated (Max)
    1.6mm