  • LC5768MV-75F256I
LC5768MV-75F256I
advertisement
Manufacturer No:
LC5768MV-75F256I
HK JDW NO:
477-LC5768MV-75F256I
Package:
256-BGA
Datasheet:
LC5768MV-75F256I
Description:
1mm PMIC ispXPLD? 5000MV Series LC5768 256 Pin 200MHz 3.3V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
LC5768MV-75F256I Overview
This network has 768macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).It is contained in package [0].The device is programmed with 193 I/Os.It is programmed to terminate devices at [0].The terminal position of this electrical component is BOTTOM.It is powered from a supply voltage of 3.3V.This part is included in Programmable Logic Devices.Trayshould be used for packaging the chip.It operates with the operating temperature of -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.Surface Mountshould be used for mounting the chip.The ispXPLD? 5000MVseries FPGA is one of these types.It is equipped with 256 pin count.Additionally, this device is capable of displaying [0].You can find its related parts in the [0].If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at [0].Data is stored using [0].Surface Mountmounts this electronic component.It is designed with 256 pins.With a maximum supply voltage of [0], it operates.With a minimal supply voltage of [0], it operates.24logic elements/blocks exist.There are 100 programmable I/Os in this system.In this case, 200MHzis the frequency that can be achieved.
LC5768MV-75F256I Features
256-BGA package
193 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
256 pin count
256 pins
LC5768MV-75F256I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC5768MV-75F256I CPLDs applications.
  • Digital systems
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Boolean function generators
  • Custom state machines
  • ROM patching
  • Timing control
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • PLC analog input modules
  • Discrete logic functions
  • Custom shift registers
Step5Bar-code shipping tag
LC5768MV-75F256I
  • Package / Case
    256-BGA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2000
  • Series
    ispXPLD® 5000MV
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Frequency
    200MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    40mA
  • Number of I/O
    193
  • Nominal Supply Current
    40mA
    7.5 ns
  • Number of Programmable I/O
    100
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    24
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm