  • LED20W-12-C1660-TE
LED20W-12-C1660-TE
advertisement
Manufacturer No:
LED20W-12-C1660-TE
HK JDW NO:
824-LED20W-12-C1660-TE
Step5Bar-code shipping tag
LED20W-12-C1660-TE
    Chassis Mount
  • Weight
    0.282lb 127.91g
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LED-20W
  • Size / Dimension
    3.74Lx1.61W x 0.98 H 95.0mmx41.0mmx25.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    20W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.66A
  • Voltage - Output
    7V~12V