  • LPT-4545-5R0LC
LPT-4545-5R0LC
advertisement
Manufacturer No:
LPT-4545-5R0LC
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-LPT-4545-5R0LC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPT-4545-5R0LC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    SPECIAL
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    MOLYBDENUM PERMALLOY
  • Tolerance
    15%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    5 μH
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    ON CIRCLE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    12mOhm
  • Rated Current-Max
    4.37A
  • Inductance-Nom (L)
    5.2 µH
  • Height
    6.35mm
  • Length
    11.73mm
  • Width
    11.43mm