  • M4A3-256/128-12SAI
M4A3-256/128-12SAI
advertisement
Manufacturer No:
M4A3-256/128-12SAI
HK JDW NO:
477-M4A3-256/128-12SAI
Package:
256-LBGA
Description:
1.27mm PMIC ispMACH? 4A Series M4A3-256 3.3V 256-LBGA
Purchasing and Inquiry
M4A3-256/128-12SAI Overview
256 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The item is packaged with 256-LBGA.This device has 128 I/O ports programmed into it.256terminations are programmed into the device.There is a BOTTOMterminal position on the electrical part in question.The power supply voltage is 3.3V.It belongs to the family [0].It is packaged in the way of Tray.To ensure its reliability, the operating temperature is set to [0].It is recommended that Surface Mountholds the chip in place.The ispMACH? 4Aseries comprises this type of FPGA.Chips are programmed with 256 pins.When using this device, YESis also available.In accordance with the [0], its related parts are listed.A digital circuit can be constructed using 10000gates.The supply voltage should be maintained at 3.3V for high efficiency.Data storage is performed using [0].The electronic component is mounted by Surface Mount.A voltage of 3.6V is the maximum supply voltage for this device.Normally, it operates with a voltage of 3VV as its minimum supply voltage.There are 67 Programmable I/Os.It is recommended not to exceed 83.3MHzin terms of frequency.A total of 14dedicated inputs are available for the purpose of detecting input signals.
M4A3-256/128-12SAI Features
256-LBGA package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
256 pin count
M4A3-256/128-12SAI Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation M4A3-256/128-12SAI CPLDs applications.
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Interface bridging
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • Dedicated input registers
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Page register
  • Multiple Clock Source Selection
  • Parity generators
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • Cross-Matrix Switch
Step5Bar-code shipping tag
M4A3-256/128-12SAI
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    256-LBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    ispMACH® 4A
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
    256
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Propagation Delay
    12 ns
  • Max Frequency
    83.3MHz
  • Number of Programmable I/O
    67
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.7mm
  • Length
    27mm
  • Width
    27mm