  • M4A3-256/128-7SAC
M4A3-256/128-7SAC
advertisement
Manufacturer No:
M4A3-256/128-7SAC
HK JDW NO:
477-M4A3-256/128-7SAC
Package:
256-LBGA
Datasheet:
M4A3-256/128-7SAC
Description:
1.27mm PMIC ispMACH? 4A Series M4A3-256 3.3V 256-LBGA
Purchasing and Inquiry
M4A3-256/128-7SAC Overview
Currently, there are 256 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.It is embedded in the 256-LBGA package.There are 128 I/Os programmed in it.The termination of a device is set to [0].This electrical part is wired with a terminal position of BOTTOM.Power is supplied by a voltage of 3.3V volts.The part belongs to Programmable Logic Devices family.It is packaged in the way of Tray.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.In terms of FPGAs, it belongs to the ispMACH? 4A series.There are 256 pins on the chip.If you use this device, you will also find [0].The M4A3-256shows its related parts.It is possible to construct digital circuits using 10000gates, which are devices that serve as building blocks.If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at [0].For storing data, it is recommended to use [0].Surface Mountmounts this electronic component.This device operates at a voltage of 3.6Vas its maximum supply voltage.The minimal supply voltage is 3V.A total of 67programmable I/Os are available.It is important to make sure that the maximum frequency is less than 125MHz.There are 14 dedicated inputs used to detect the status of input signals.
M4A3-256/128-7SAC Features
256-LBGA package
128 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
256 pin count
M4A3-256/128-7SAC Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation M4A3-256/128-7SAC CPLDs applications.
  • ROM patching
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Storage Cards and Storage Racks
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • I2C BUS INTERFACE
  • Complex programmable logic devices
  • PLC analog input modules
  • POWER-SAVING MODES
  • Software-driven hardware configuration
  • Custom shift registers
Step5Bar-code shipping tag
M4A3-256/128-7SAC
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    256-LBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Series
    ispMACH® 4A
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Max Frequency
    125MHz
  • Number of Programmable I/O
    67
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.7mm
  • Length
    27mm
  • Width
    27mm