  • MS75084-12ST
MS75084-12ST
advertisement
Manufacturer No:
MS75084-12ST
HK JDW NO:
873-MS75084-12ST
Datasheet:
MS75084-12ST
Step5Bar-code shipping tag
MS75084-12ST
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MS75084
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.7Ohm Max
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz