  • PC9FJ331K
PC9FJ331K
advertisement
Manufacturer No:
PC9FJ331K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-PC9FJ331K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
PC9FJ331K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PC9FJ331K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PC
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.265Dia 6.73mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    222mA
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    Shielded
  • Lead Length
    9.52mm
  • Lead Spacing
    5.08mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    330μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.55MHz
  • Q @ Freq
    100 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Current - Saturation
    110mA
  • Case/Size Code
    3027
  • Rated Current-Max
    0.222A
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.86mm