  • SFT44T55-5J391E-00DU
SFT44T55-5J391E-00DU
advertisement
Manufacturer No:
SFT44T55-5J391E-00DU
HK JDW NO:
192-SFT44T55-5J391E-00DU
Purchasing and Inquiry
SFT44T55-5J391E-00DU Overview
When seated, the maximal height is 4.030 102.36mm.Size/dimension is set to 2.620Dia 66.55mm.The chip is rated at 440V voltage.The product is packaged in a Radial, Can case.
SFT44T55-5J391E-00DU Features
the maximal height is 4.030 102.36mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 440V volts
SFT44T55-5J391E-00DU Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFT44T55-5J391E-00DU
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    440V
  • Capacitance
    5μF 55μF
  • Height Seated (Max)
    4.030 102.36mm