  • SMAJ8.5AHM3/H
SMAJ8.5AHM3/H
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ8.5AHM3/H
HK JDW NO:
884-SMAJ8.5AHM3/H
Datasheet:
SMAJ8.5AHM3/H
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ8.5AHM3/H
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
    Zener
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    9.44V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    27.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    14.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    8.5V