  • SMBJ28CAHR5G
SMBJ28CAHR5G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ28CAHR5G
HK JDW NO:
799-SMBJ28CAHR5G
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 419
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ28CAHR5G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    13.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    28V