  • T520H827M010ATE070
T520H827M010ATE070
advertisement
Manufacturer No:
T520H827M010ATE070
HK JDW NO:
417-T520H827M010ATE070
Package:
2924 (7360 Metric)
Purchasing and Inquiry
T520H827M010ATE070 Overview
ESR (Equivalent Series Resistance) must remain at 70mOhm @ 100kHz to ensure high efficiency.The capacitance is 820μF when it operates.As a result, the voltage - rated DC of 10V is used to ensure its reliability.Powered by a voltage of -55°C~85°C, it is powered by AC power.The maximum height seated of 0.079 2.00mm°C enables stable operation.
T520H827M010ATE070 Features
a 70mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 820μF
the voltage - rated DC of 10V
an AC voltage of -55°C~85°C
T520H827M010ATE070 Applications
There are a lot of KEMET T520H827M010ATE070 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T520H827M010ATE070
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2924 (7360 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm