  • T541X476K035CT8610
T541X476K035CT8610
advertisement
Manufacturer No:
T541X476K035CT8610
HK JDW NO:
417-T541X476K035CT8610
Purchasing and Inquiry
T541X476K035CT8610 Overview
A high standard of efficiency requires a 60mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).The capacitance is 47μF when it operates.An AC voltage of -55°C~125°C powers it.The voltage - Rated of 35V allows for high efficiency.This machine can operate at a maximum height of [0.169 4.30mm°C] when seated.
T541X476K035CT8610 Features
a 60mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 47μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 35V
T541X476K035CT8610 Applications
There are a lot of KEMET T541X476K035CT8610 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T541X476K035CT8610
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm