  • T543D685M063AHW075
T543D685M063AHW075
advertisement
Manufacturer No:
T543D685M063AHW075
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T543D685M063AHW075
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T543D685M063AHW075 Overview
For high efficiency, you should maintain the 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance 6.8μF governs its operation.This device operates on a voltage of -55°C~105°C Volts AC rated.High efficiency is achieved with a voltage rating of 63V.The product has a maximum height seated of 0.122 3.10mm°C which makes it stable to operate.
T543D685M063AHW075 Features
a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 6.8μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 63V
T543D685M063AHW075 Applications
There are a lot of KEMET T543D685M063AHW075 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543D685M063AHW075
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    KO-CAP® T543
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm