  • T55D687M004C0008
T55D687M004C0008
advertisement
Manufacturer No:
T55D687M004C0008
HK JDW NO:
874-T55D687M004C0008
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T55D687M004C0008
Purchasing and Inquiry
T55D687M004C0008 Overview
For high efficiency, you should maintain the 8mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance is 680μF when it operates.Powered by a voltage of -55°C~105°C, it is powered by AC power.High efficiency is enabled by the voltage rating of 4V.In addition to its 0.122 3.10mm°C maximum seated height, it is capable of providing stable operation.
T55D687M004C0008 Features
a 8mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 4V
T55D687M004C0008 Applications
There are a lot of Vishay Sprague T55D687M004C0008 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T55D687M004C0008
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm