  • TMOV14RP550M
TMOV14RP550M
advertisement
Manufacturer No:
TMOV14RP550M
HK JDW NO:
461-TMOV14RP550M
Package:
Disc 14mm 3-Lead
Datasheet:
TMOV14RP550M
Description:
VARISTOR 910V 6KA DISC 14MM
Step5Bar-code shipping tag
TMOV14RP550M
  • Package / Case
    Disc 14mm 3-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Max Voltage Rating (AC)
    550V
  • Max Voltage Rating (DC)
    715V
  • Capacitance @ Frequency
    180pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    1.001kV
  • Varistor Voltage (Min)
    819V
  • Varistor Voltage (Typ)
    910V
  • Maximum AC Volts
    550V
  • Varistor Voltage
    910V