  • UPSTL12/48-400-600
UPSTL12/48-400-600
advertisement
Manufacturer No:
UPSTL12/48-400-600
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
HK JDW NO:
857-UPSTL12/48-400-600
Description:
UPSPRO 600W 4800VA, 12/24/48VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UPSTL12/48-400-600
  • Series
    UPSPro® STL
  • Size / Dimension
    24.114Lx24.114W 612.50mmx612.50mm
  • Type
    Standby (No Regulation)
  • Applications
    General Purpose, Industrial Control
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Voltage - Input
    120VAC 240VAC
  • Voltage - Output
    12V 24V 48V
  • Form
    Chassis Mount
  • Power - Rated
    600W
  • Height
    17.543 445.60mm