  • W2A45A151JAT2A
W2A45A151JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A45A151JAT2A
HK JDW NO:
66-W2A45A151JAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A45A151JAT2A Overview
Seating height reaches 0.037 0.95mm.Size/dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm is used.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.This chip's voltage rating is 50V Volt.There is no temperature coefficient for it.In a 0508 (1220 Metric) case, the product is packaged.125°C is the maximum operating temperature that can be supplied to it.There is no terminal pitch on this part.
W2A45A151JAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.5mm terminal pitch
W2A45A151JAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A45A151JAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A45A151JAT2A
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    150pF
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    2.1mm
  • Width
    1.3mm