  • W2A4YA201KAT2F
W2A4YA201KAT2F
advertisement
Manufacturer No:
W2A4YA201KAT2F
HK JDW NO:
66-W2A4YA201KAT2F
Package:
0508 (1220 Metric)
Purchasing and Inquiry
W2A4YA201KAT2F Overview
Sitting at 0.037 0.95mm height reaches the maximum height.It operates at 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm sizes and dimensions.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.There are no cases included with the product.A 500μm terminal pitch is used for this part.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 16V.
W2A4YA201KAT2F Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
W2A4YA201KAT2F Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A4YA201KAT2F applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A4YA201KAT2F
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0508 (1220 Metric)
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    IPC
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    200pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
    940μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm