  • W2A4ZC104KAT2F
W2A4ZC104KAT2F
advertisement
Manufacturer No:
W2A4ZC104KAT2F
HK JDW NO:
66-W2A4ZC104KAT2F
Package:
0508
Purchasing and Inquiry
W2A4ZC104KAT2F Overview
It is rated at a voltage of 10V voltage for the voltage-rated of the chip.Temperature coefficient is 15% ppm/°C.A 0508 case is used for packaging the product.It has a 500μm terminal pitch.A voltage of 10V is required for the operation of this electrical part.
W2A4ZC104KAT2F Features
a voltage rating of 10V volts
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 500μm terminal pitch
W2A4ZC104KAT2F Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A4ZC104KAT2F applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A4ZC104KAT2F
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0508
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Length
    2.1mm
  • Width
    1.3mm