  • W3A43C152MAT2A
W3A43C152MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C152MAT2A
HK JDW NO:
66-W3A43C152MAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A43C152MAT2A Overview
It reaches a maximum height of 0.053 1.35mm when seated.0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm is the size/dimension of the object.The rated (DC) voltage (URdc) of this electrical device is 25V.- rated voltage of the chip is 25V volts.The temperature coefficient of this substance is X7R.0612 (1632 Metric) cases contain the product.It operates at 125°C degrees Celsius at its maximal operating temperature.In this part, the terminal pitch is 0.76mm.
W3A43C152MAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a rated (DC) voltage of 25V
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of X7R
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.76mm terminal pitch
W3A43C152MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C152MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C152MAT2A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1500pF
  • Terminal Pitch
    0.76mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm