  • W3A4YC103M4T4A
W3A4YC103M4T4A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4YC103M4T4A
HK JDW NO:
66-W3A4YC103M4T4A
Purchasing and Inquiry
W3A4YC103M4T4A Overview
It reaches a maximum height of 1.35mm when seated.The rated (DC) voltage (URdc) of this electrical device is 16V.Having a coefficient of 15% ppm/°C, it is at room temperature.125°C is the maximum operating temperature that can be supplied to it.
W3A4YC103M4T4A Features
the maximal height is 1.35mm
a rated (DC) voltage of 16V
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
W3A4YC103M4T4A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4YC103M4T4A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4YC103M4T4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.01μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm