  • W3A4YC152MAT2A
W3A4YC152MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4YC152MAT2A
HK JDW NO:
66-W3A4YC152MAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A4YC152MAT2A Overview
The maximal height seated reaches 0.053 1.35mm.0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm is the size/dimension of the object.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.- rated voltage of the chip is 16V volts.The temperature coefficient of this substance is X7R.A case of 0612 (1632 Metric) is used to package the product.During operation, the maximal temperature reaches 125°C.Parts such as this have a 0.76mm terminal pitch.
W3A4YC152MAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a rated (DC) voltage of 16V
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of X7R
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.76mm terminal pitch
W3A4YC152MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4YC152MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4YC152MAT2A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1500pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    0.76mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm