  • XC2C128-7TQG144C
XC2C128-7TQG144C
advertisement
Manufacturer No:
XC2C128-7TQG144C
HK JDW NO:
903-XC2C128-7TQG144C
Package:
144-LQFP
Datasheet:
XC2C128-7TQG144C
Description:
0.5mm PMIC CoolRunner II Series XC2C128 144 Pin 1.8V 144-LQFP
Purchasing and Inquiry
XC2C128-7TQG144C Overview
In the mobile phone network, there are 128macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.The item is enclosed in a 144-LQFP package.As you can see, this device has 100 I/O ports programmed into it.144terminations are programmed into the device.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.An electrical supply voltage of 1.8V is used to power it.It belongs to the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.To ensure its reliability, the operating temperature is set to [0].Mount the chip by Surface Mount.The CoolRunner IIseries FPGA is one of these types.There are 144 pins on the chip.It is also possible to find YESwhen using this device.The XC2C128can be used to identify its related parts.As a building block for digital circuits, there are 3000gates.If high efficiency is to be achieved, the supply voltage should be maintained at [0].It is recommended to store data in [0].In this case, it is mounted by Surface Mount.The device is designed with pins [0].This device operates at a voltage of 1.9Vas its maximum supply voltage.With a minimal supply voltage of [0], it operates.It is recommended that the maximal frequency be lower than 152MHz.The fundamental building block consists of 8logic elements/cells.
XC2C128-7TQG144C Features
144-LQFP package
100 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
144 pin count
144 pins
XC2C128-7TQG144C Applications
There are a lot of Xilinx Inc. XC2C128-7TQG144C CPLDs applications.
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Programmable polarity
  • Digital multiplexers
  • Portable digital devices
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • Field programmable gate
  • Address decoders
  • Interface bridging
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Timing control
Step5Bar-code shipping tag
XC2C128-7TQG144C
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Propagation Delay
    7.5 ns
    3000
  • Max Frequency
    152MHz
  • Speed Grade
    7
  • Voltage Supply - Internal
    1.7V~1.9V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7ns
  • Height
    1.4mm
  • Length
    20mm
  • Width
    20mm