  • XC9572XV-7PC44I
XC9572XV-7PC44I
advertisement
Manufacturer No:
XC9572XV-7PC44I
HK JDW NO:
903-XC9572XV-7PC44I
Package:
PLCC
Datasheet:
XC9572XV-7PC44I
Description:
PMIC 44 Pin 2.5V PLCC
Purchasing and Inquiry
XC9572XV-7PC44I Overview
There are 72 macro cells. A macro cell is a cell in a mobile phone network that provides radio coverage through the use of a high-power cell site (tower, antenna or mast).The product is contained in a PLCC package.This device has 34 I/O ports programmed into it.The termination of a device is set to [0].This electrical component has a terminal position of 0.A voltage of 2.5V is used as the power supply for this device.There is a part included in Programmable Logic Devices.A chip with 44pins is programmed.When using this device, YEScan also be found.Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].In general, it is recommended to store data in [0].The device is designed with pins [0].Vsup reaches 2.62Vas the maximum supply voltage.It is recommended that the operating temperature exceed -40°C.It is recommended that the operating temperature be below 85°C.In total, it contains 4 logic blocks (LABs).It is recommended that the maximum frequency be less than 125MHz.
XC9572XV-7PC44I Features
PLCC package
34 I/Os
44 pin count
44 pins
4 logic blocks (LABs)
XC9572XV-7PC44I Applications
There are a lot of Xilinx XC9572XV-7PC44I CPLDs applications.
  • Pattern recognition
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Voltage level translation
  • Random logic replacement
  • Digital multiplexers
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • Programmable power management
  • High speed graphics processing
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • INTERRUPT SYSTEM
Step5Bar-code shipping tag
XC9572XV-7PC44I
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Pin Count
    44
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.62V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of I/O
    34
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Frequency (Max)
    125MHz
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    4
  • Speed Grade
    7
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    72
  • JTAG BST
    YES
  • In-System Programmable
    YES
  • Length
    16.5862mm
  • Width
    16.5862mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    PLCC
  • Surface Mount
  • Number of Pins
    44
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C