  • 715P10454LD3
715P10454LD3
advertisement
Manufacturer No:
715P10454LD3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-715P10454LD3
Description:
Type715P Series 400 V 0.1 uf ±5 % Radial Polypropylene Capacitor
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
715P10454LD3
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Orange Drop? 715P
  • Size / Dimension
    1.250" L x 0.480" W (31.80mm x 12.20mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Spacing
    0.720" (18.30mm)
  • Family
    Film Capacitors
  • Voltage Rating - DC
    400V
  • Voltage Rating - AC
    200V