  • ATF1502AS-10AI44
ATF1502AS-10AI44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1502AS-10AI44
HK JDW NO:
69-ATF1502AS-10AI44
Package:
A
Datasheet:
Description:
0.8mm PMIC 44 Pin 5V A
Purchasing and Inquiry
ATF1502AS-10AI44 Overview
32macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.It is contained in package [0].It is equipped with 32I/O ports.There is a 44terminations set on devices.The device is powered by a voltage of 5V volts.The chip is programmed with 44 pins.This device also displays [0].The 750gates serve as building blocks for digital circuits.High efficiency requires a voltage supply of [0].Data is stored using [0].Surface Mountmounts this electronic component.There are 44 pins on the device.In this case, the maximum supply voltage is 5.5V.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.Operating temperatures should be higher than -40°C.A temperature less than 85°Cshould be used for operation.There should be a lower maximum frequency than 125MHz.Programmable logic types are divided into EE PLD.
ATF1502AS-10AI44 Features
A package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
ATF1502AS-10AI44 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1502AS-10AI44 CPLDs applications.
  • ROM patching
  • Complex programmable logic devices
  • Bootloaders for FPGAs
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • D/T registers and latches
  • Synchronous or asynchronous mode
  • PLC analog input modules
  • Parity generators
  • Boolean function generators
  • Programmable power management
Step5Bar-code shipping tag
ATF1502AS-10AI44
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    A
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    44
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    CMOS
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    32
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Frequency (Max)
    125MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    750
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm