  • ATF1502AS-10JI44
ATF1502AS-10JI44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1502AS-10JI44
HK JDW NO:
69-ATF1502AS-10JI44
Package:
J
Datasheet:
Description:
1.27mm PMIC 44 Pin 5V J
Purchasing and Inquiry
ATF1502AS-10JI44 Overview
There are 32 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.It is part of the J package.In this case, there are 32 I/Os programmed.It is programmed that device terminations will be 44 .This electrical component has a terminal position of 0.The power source is powered by 5Vvolts.There is a part included in Programmable Logic Devices.There are 44 pins on the chip.It is also possible to find YESwhen using this device.750gates are used to construct digital circuits.High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].It is recommended that data be stored in [0].This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.44pins are included in its design.A maximum supply voltage of 5.5Vis used in its operation.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.There should be a temperature above -40°Cat the time of operation.It is recommended that the operating temperature be lower than 85°C.Maximum frequency should be less than 125MHz.This kind of FPGA is composed of EE PLD.
ATF1502AS-10JI44 Features
J package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
ATF1502AS-10JI44 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1502AS-10JI44 CPLDs applications.
  • Random logic replacement
  • Power automation
  • LED Lighting systems
  • Synchronous or asynchronous mode
  • I/O expansion
  • POWER-SAVING MODES
  • Address decoding
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • Protection relays
Step5Bar-code shipping tag
ATF1502AS-10JI44
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    J
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    32
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Frequency (Max)
    125MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    750
  • Output Function
    MACROCELL
  • Height Seated (Max)
    4.572mm
  • Length
    16.586mm
  • Width
    16.586mm