  • ATF1502ASV-15JI44
ATF1502ASV-15JI44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1502ASV-15JI44
HK JDW NO:
69-ATF1502ASV-15JI44
Package:
PLCC
Datasheet:
Description:
3V PMIC 44 Pin 3.3V PLCC
Purchasing and Inquiry
ATF1502ASV-15JI44 Overview
32 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.There is a PLCC package containing it.There are 32 I/Os programmed in it.There are 44 terminations programmed into the device.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.Power is supplied by a voltage of 3.3V volts.The part is included in Programmable Logic Devices.In this chip, the 44pins are programmed.It is also possible to find YESwhen using this device.In digital circuits, 750gates serve as building blocks.High efficiency requires a voltage supply of [0].For storing data, it is recommended to use [0].Surface Mountmounts this electronic component.A total of 44pins are provided on this board.A maximum voltage of 3.6Vis required for operation.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.A total of 3V power supplies are needed to run it.Operating temperatures should be higher than 0°C.It is recommended that the operating temperature be below 85°C.There are 2 logic blocks (LABs) in its basic building block.It is recommended that the maximal frequency be lower than 100MHz.A programmable logic type is classified as EE PLD.
ATF1502ASV-15JI44 Features
PLCC package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
3V power supplies
2 logic blocks (LABs)
ATF1502ASV-15JI44 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1502ASV-15JI44 CPLDs applications.
  • Programmable polarity
  • ROM patching
  • POWER-SAVING MODES
  • D/T registers and latches
  • Bootloaders for FPGAs
  • Custom shift registers
  • Page register
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Digital multiplexers
  • Digital systems
Step5Bar-code shipping tag
ATF1502ASV-15JI44
  • Package / Case
    PLCC
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Power Supplies
    3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    32
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Frequency (Max)
    100MHz