  • ATF1504AS-15JI68
ATF1504AS-15JI68
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504AS-15JI68
HK JDW NO:
69-ATF1504AS-15JI68
Package:
J
Datasheet:
Description:
1.27mm PMIC 68 Pin 5V J
Purchasing and Inquiry
ATF1504AS-15JI68 Overview
64 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.It is part of the J package.As a result, it has 48 I/O ports programmed.It is programmed to terminate devices at [0].There is a QUADterminal position on the electrical part in question.The device is powered by a voltage of 5V volts.There is a part in the family [0].The chip is programmed with 68 pins.In digital circuits, there are 1500gates, which act as a basic building block.If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at [0].In order to store data, EEPROMis used.This device is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].It operates with the maximal supply voltage of 5.5V.Initially, it requires a voltage of 4.5Vas the minimum supply voltage.A total of 48 Programmable I/Os are available.It is recommended that the operating temperature be greater than -40°C.Temperatures should not exceed 85°C.It is composed of 4 logic blocks (LABs).It should be below 100MHzat the maximal frequency.A programmable logic type can be categorized as EE PLD.
ATF1504AS-15JI68 Features
J package
48 I/Os
68 pin count
68 pins
4 logic blocks (LABs)
ATF1504AS-15JI68 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504AS-15JI68 CPLDs applications.
  • Timing control
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • Programmable polarity
  • Portable digital devices
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Cross-Matrix Switch
  • Custom shift registers
  • Power up sequencing
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Bootloaders for FPGAs
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504AS-15JI68
  • Frequency (Max)
    100MHz
    1500
  • Number of Programmable I/O
    48
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    4
  • Speed Grade
    15
    YES
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    J
  • Number of Pins
    68
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    68
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V