  • CA064C223K4RACTU
CA064C223K4RACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C223K4RACTU
HK JDW NO:
417-CA064C223K4RACTU
Datasheet:
CA064C223K4RACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C223K4RACTU Overview
When seated, the maximal height is 0.035 0.90mm.With size/dimension 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm, it operates.The temperature coefficient of this substance is X7R.A case of 0612 (1632 Metric) is used to package the product.The maximal operating temperature supplied for its operation reaches 125°C.This part has a 0.8mm pitch at the terminals.Electrical part rated at DC 16V voltage.
CA064C223K4RACTU Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C223K4RACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C223K4RACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C223K4RACTU
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm