  • CDR32BP391BKWP
CDR32BP391BKWP
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP391BKWP
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP391BKWP
Purchasing and Inquiry
CDR32BP391BKWP Overview
The coefficient of temperature is 30ppm/Cel ppm/°C.125°C is the maximum operating temperature that can be supplied to it.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 100V.
CDR32BP391BKWP Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
CDR32BP391BKWP Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP391BKWP applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP391BKWP
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    C0G
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm