  • CY37032VP44-100AXC
CY37032VP44-100AXC
advertisement
Manufacturer No:
CY37032VP44-100AXC
HK JDW NO:
217-CY37032VP44-100AXC
Package:
44-LQFP
Description:
0.8mm PMIC Ultra37000™ Series CY37032 44 Pin 100MHz 3.3V 44-LQFP
Quantity:
In Stock : 12
Step5Bar-code shipping tag
CY37032VP44-100AXC
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-LQFP
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2001
  • Series
    Ultra37000™
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    100MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Base Part Number
    CY37032
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Programmable Type
    In-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    37
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    12 ns
  • Turn On Delay Time
    12 ns
  • Number of Gates
    960
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    2
  • Speed Grade
    100
  • Number of Macro Cells
    32
    1
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm