  • EEE-FK1A151AL
EEE-FK1A151AL
advertisement
Manufacturer No:
EEE-FK1A151AL
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEE-FK1A151AL
Package:
Datasheet:
EEE-FK1A151AL
Description:
Capacitor 20% Tape and Reel
Quantity:
In Stock : 6419
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EEE-FK1A151AL
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.32
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    150uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.36@20°C@10kHz
  • IR (mA)
    240
  • IL (uA)
    15@2Min
  • Lifetime (h)
    2000
  • Mounting
    Surface Mount
  • Size (mm)
    6.3 X 5.8
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    6.3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10VDC